Şeref Defteri
'Kazım Eryüksel'

CAN AT'TIN CAN DOSTLUĞUMA


Kazım Eryüksel ( 1945 - 2013 )
Hey gidi insanoğlu hey. Bir ömür ki küçücük mü, küçücük. Bir ömür ki minnacık mı minnacık. Bir ömür ki kısacık mı kısacık.

Soyadında var senin vurgular. Bilene? Anlayana? CAN-AT.

O Can'ı nereye atacağını en iyi bilendin sen. Günahlardan uzak, güzelliklere umutlu gözlerle bakan. Can'ı sevaplarınla cennete taşımaya çağırıyordu sanki senin soyadın. Gönül birliğindeydi Can-at'ın. O küçük küheylan ki Can'ı taşıyan, sırat köprüsünden kanatlanıp geçmeye çalışan.

Yüreğindeki sevgi yükündü dostlarına attığın ve dostlarına teslim ettiğin Can. Sonra Canını Yüce Rabbime attın. İyi ki temiz attın, pak attın.

İnşallah Rabbe atılan tüm Canlar, senin ki gibi olur. Temiz mi temiz... Pak mı pak... Huzurlu ol, huzur içinde ol. Dostların yüreklerinde senin pak anıların yaşıyor, yaşayacak.

Taksiratlarının affolduğuna inanan bir dostun olarak, dualarımı gönderiyorum. Sen güzel cennet bahçelerinde bizleri beklerken, bizler gönül bahçelerimizde senin gibi cenneti yaşamaya çabalıyoruz. Müsterih ol.

9 Temmuz 2010

TAZİYE: Hasan Nail Canat'ın ailesi, dostları ve sevenleri adına, 20 Mayıs 2013 tarihinde vefat eden Kazım Eryüksel'e Allah'tan rahmet, ailesine ve sevenlerine de sabır diliyoruz. Dualarımızla.

Bu yazı defa okunmuştur.