DUYURU
"Hasan Nail Canat Kültür Merkezi"

Hasan Nail Canat'ın sevenlerine müjde!


2004 yılında vefat eden merhum şair, yazar ve tiyatrocu Hasan Nail Canat'ın ismi ölümsüzleşiyor. İstanbul Bağcılar Evren Mahallesi'nde inşa edilen bir kültür merkezine Hasan Nail Canat'ın ismi verildi.


25 Kasım 2009 tarihinden bu yana yayında olan www.hasannailcanat.com sitesi bugüne kadar Hasan Nail Canat'ın samimi dostlarının teveccühüne mazhar oldu.

2 Haziran 2013 tarihinde Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Bey ile Hasan Nail Canat'ın isminin bir kültür merkezine verilmesi hakkında görüşme yaptık. Bu görüşmenin akabinde Bağcılar Belediye Başkanımız Sayın Lokman Çağırıcı Bey'den, Bağcılar'da yeni yapılan bir kültür merkezine Hasan Nail Canat'ın isminin verileceğine dair müjdeli haberi aldık.

Bağcılar Belediyesi'nin 7 Ekim 2013 tarihli meclis kararı ile Bağcılar Evren Mahallesi'ndeki Bilgi Evi ve Kültür Merkezi'nin adının "Hasan Nail Canat Bilgi Evi ve Kültür Merkezi" olması oybirliğiyle kabul edildi.

Bu müjdeli haberi sizlerle paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bu süreçte bize desteğini esirgemeyen Hasan Nail Canat sevenlerine ve vefalı dostlarına teşekkür ederiz.

Mehmet Safa Canat - Hasan Canat

Bu duyuru defa okunmuştur.