Basından
'Milat Gazetesi'

Hasan Nail Canat vefa bekliyor

Milat Gazetesi / 24.10.2013

2004 yılında vefat eden merhum şair, yazar ve tiyatrocu Hasan Nail Canat, 27 Ekim Pazar günü Üsküdar Altunizade Kültür Merkezi'nde anılacak.

Hasan Nail Canat'ın tiyatroculuğunun, mizahi yönünün, genç nesiller üzerindeki etkisinin ve sanatçı kişiliğinin konuşulacağı anma programının oturum başkanlığını ESKADER Başkanı ve Edebiyatçı-Yazar Mehmet Nuri Yardım’ın yapacak. Sunuculuğunu ise Eğitimci-Yazar Sırrı Er’in üstleneceği anma programına; Oyuncu ve Karikatürist Hasan Kaçan, Tiyatrocu Ahmet Yenilmez, Gazeteci-Yazar Tarık Tufan ve Gazeteci-Yazar Emine Uçak Erdoğan konuşmacı olarak katılacak.

Hasan Nail Canat

25 Ekim 1943 tarihinde Kayseri'de doğan ve bu ilde başladığı sanat yaşamını İstanbul'da sürdüren Hasan Nail Canat, 1994 yılından vefat ettiği 2004 yılına kadar Altunizade Kültür Merkezi'nde Üsküdar Belediyesi Tiyatrosu'nda oyunlarını sahneledi. Geleneksel tiyatronun örneklerini sunan Canat, 'Keloğlan', 'Sokak Kızı Elif', 'Mindrella', 'Süper Bekçi' gibi çocuk oyunları ile 'Bir Avuç Ateş', 'Demedim mi?', 'Metropol ve Kadın' adlı oyunlarını da yetişkinler için sahneledi.

Kaynak: Milat Gazetesi
Bu haber defa okunmuştur.